About Me

Jestem absolwentem uczelni wojskowych, oraz polskich i francuskich wyższych szkół branżowych, kształcących w zakresie zarządzania logistycznego. Jestem pasjonatem wypraw poznawczych, na których poszukuje przede wszystkim mało uczęszczanych szlaków, z dala od tłumu turystów, gdzie przyroda wciąż pozostaje w swojej niezmienionej ludzką ręką formie. 

 

Od kilkunastu lat realizuję swoje autorskie wyprawy, z pominięciem biur i agentów turystycznych, wychodząc z założenia, że samodzielne przygotowanie eskapady gwarantuje mniejsze koszty, pełną swobodę wyboru miejsc pobytu, elastyczność czasu realizacji i gwarancję oczekiwanego standardu podróży i zakwaterowania,

Uczestniczyłem m.in. w wyprawie do północno - wschodniej części Amazonii, leżącej w granicach Gujany Francuskiej, podróżując wzdłuż prawego brzegu rzeki Rio Lawa od Maripasoula na pograniczu z Surinamem, do ujścia Tampok River. Zaplanowałem i zrealizowałem także autorskie safari wzdłuż rzeki Galana do Lugard's Falls i dalej przez Voi do Tsavo West i Amboseli u podnóża Kilimandżaro, na pograniczu Kenii i Tanzanii.

Najbardziej jednak zafascynowany jestem archipelagiem Małych Antyli, a szczególnie wyspami Gwadelupa i Dominika. Charakteryzują się one wyjątkową różnorodnością przyrody i krajobrazu, gościnnością mieszkańców, oraz tropikalnym, acz łagodnym klimatem, przyjaznym dla osób w różnym wieku i o różnej kondycji. To właśnie tam rum smakuje najlepiej, a opowieści o pirackich skarbach, skrytych od wieków pośród skalnych wybrzeży brzmią najbarwniej...

Artur

 

Contact Me:

info@karukerapl.org

KARUKERA PL jest witryną popularyzującą turystykę tradycyjną na terytoria Francuskich Indii Zachodnich i Wspólnoty Dominiki, leżących we wschodniej części Morza Karaibskiego, a także Gujany Francuskiej.

 

KARUKERA PL nie jest biurem podróży i nie prowadzi działalności w zakresie sprzedaży komercyjnych imprez turystycznych. Oferuje natomiast wsparcie zainteresowanym osobom w zakresie planowania i realizacji podróży, do wymienionych powyżej Regionów Peryferyjnych Unii Europejskiej, oraz Wspólnoty Dominiki.

Read More

 

Join My Mailing List

© 2019 by Karukera pl. Proudly created with Wix.com

  • White Facebook Icon