• Artur

Sezon huraganów rozpoczęty - prognoza na 2019

Aktualizacja: 1 wrz 2019

Co prawda nominalnie sezon huraganów atlantyckich rozpoczął się 1 lipca (i potrwa do 31 października), ale własnie ukazała się najnowsza prognoza AccuWeather dotycząca sezonu huraganów na rok bieżący. Taka jak pisałem tutaj, prognoza jest dosyć optymistyczna. Najważniejsze, że nie są prognozowane huragany typu Irmy, czy Marii, czyli w kategorii 5 (Major Hurricane). Na rok 2019 prognozowane są jedynie dwa, trzy huragany kategorii 4, oraz około ośmiu, dziesięciu słabszych huraganów kategorii 1, 2 i burz tropikalnych.

Poniżej kilka mapek poglądowych przedstawiających regiony zachodniego Atlantyku w których spodziewane są te zjawiska pogodowe, w poszczególnych miesiącach sezonu:


Mapa powyżej przedstawiająca gęstość tras huraganów i burz tropikalnych w całym roku 2019Powyżej prognoza na miesiąc najbardziej mnie interesujący - październik 2019. Trasy huraganów i burz omijają Małe Antyle od północnego - wschodu.Wrzesień, czyli miesiąc o największym natężeniu ekstremalnych zjawisk atmosferycznych. W tym czasie Gwadelupa i Dominika mieszczą się w "średnim" zagrożeniu. Na przykład Floryda w tym samym miesiącu od "najwyższego" do "wysokiego".


Obecnie temperatura powierzchni środkowego Oceanu Atlantyckiego jest wyższa o 0,5 st. Celsjusza od wieloletniej normy, jednak "matecznik" huraganów, czyli rejon Wysp Zielonego Przylądka jest aż o 2 st. Celsjusza chłodniejszy od normy. Widać powtarza się scenariusz z roku 2018, gdy Małe Antyle nie zostały doświadczone przez żadne groźniejsze zjawisko pogodowe. I oby tak dalej... :)11 wyświetlenia

KARUKERA PL jest witryną popularyzującą turystykę tradycyjną na terytoria Francuskich Indii Zachodnich i Wspólnoty Dominiki, leżących we wschodniej części Morza Karaibskiego, a także Gujany Francuskiej.

 

KARUKERA PL nie jest biurem podróży i nie prowadzi działalności w zakresie sprzedaży komercyjnych imprez turystycznych. Oferuje natomiast wsparcie zainteresowanym osobom w zakresie planowania i realizacji podróży, do wymienionych powyżej Regionów Peryferyjnych Unii Europejskiej, oraz Wspólnoty Dominiki.

Read More

 

Join My Mailing List

© 2019 by Karukera pl. Proudly created with Wix.com

  • White Facebook Icon